УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРАЦІ У ЖИТОМИРСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

Відповідно до частини 5 статті 50 Закону України «Про зайнятість населення» роботодавцям забороняється застосовувати працю громадян без належного оформлення трудових відносин, вчиняти дії, спрямовані на приховування трудових відносин.

Відносини за цивільно-правовим договором регламентуються не трудовим законодавством, а виключно цивільним. Тобто дві рівноправні сторони домовляються про виконання робіт або надання послуг (їх вичерпний перелік, строки виконання і вартість зазначаються в договорі). Факт виконання робіт (надання послуг) оформляють відповідним актом.

Виконавець (підрядник) за цивільно-правовим договором отримує оплату не за процес праці, а за її результат. Таку особу не включають до штатного розпису, вона не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, не має права на соціальні гарантії від держави (наприклад, оплату «лікарняних», надання відпусток – щорічних, відпусток без збереження заробітної плати, у зв’язку з навчанням та ін.), які надаються працівникам, котрі працюють за трудовим договором.