Малинська районна державна адміністрація

офіційний веб-сайт

Яка психологічна підтримка потрібна дітям під час пандемії коронавірусної інфекції COVID-19?

Не секрет, що діти є найбільш психологічно вразливими до стресових ситуацій, і навіть якщо вони не завжди про це кажуть, то точно відчувають зміни в поведінці дорослих. Особливо це стосується дітей, які перебувають в закладах інституційного догляду та виховання, більшість яких не мають в кого запитати поради, не мають поруч дорослого, якому вони довіряють, не відчувають такої необхідної підтримки і, як результат, досить часто піддаються тривозі та стресу.

Саме тому сьогодні дорослим як ніколи важливо бути поруч з дітьми, говорити з ними, навчати їх справлятися зі стресами та долати їхні наслідки.

Як правильно підтримати дитину в ситуації, коли відусюди говорять пандемію коронавірусу?

По-перше, з дітьми потрібно розмовляти та пояснювати????. Ви можете стати для них надійним джерелом інформації. Спокійна розмова про коронавірусне захворювання, а також про важливу роль, яку діти можуть відігравати у підтримці свого здоров’я, зменшать побоювання дітей .

По-друге – слухайте дітей. Дізнайтеся, що саме діти вже знають. Поясніть, що деяка інформація в інтернеті та соцмережах про коронавірус не є точною і краще довіряти експертам. Використовуйте мову, відповідну віку, спостерігайте за реакцією і будьте чутливі до рівня тривоги дітей. Якщо ви не можете відповісти на їхні запитання, не намагайтеся вигадати правильну відповідь. Використовуйте це як можливість разом ознайомитися з інформацією????. Її надійними джерелами є офіційні сайти МОЗ України https://moz.gov.ua, Центру громадського здоров'я МОЗ України https://phc.org.ua, вебсайти міжнародних організацій, наприклад, Всесвітньої організації охорони здоров’я https://www.who.int.

По-третє, розкажіть їм, як захистити себе. Нагадайте дітям, що є багато ефективних речей, які ми можемо робити, щоб захистити себе та інших людей, і при цьому краще контролювати обставини: часто мити руки, не чіпати обличчя та підтримувати дистанцію з іншими людьми ????.

По-четверте, опишіть їм симптоми коронавірусної хвороби. Про прояви COVID-19 краще розповісти, провівши аналогію із звичайною застудою, якою діти хворіли раніше. Попросіть їх говорити вам, якщо вони починають відчувати, що у них лихоманка, кашель або ускладнене дихання. Але запевніть, що все буде добре.

Наостанок, продемонструйте дітям свою підтримку. Підкресліть, що дорослі роблять все можливе, щоб їх захистити. Будьте відкритими з дітьми і говоріть про проблему стільки, скільки їм необхідно, щоб відчути себе у безпеці.

Із сайту облдержадміністрації.