Малинське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області інформує

БЮДЖЕТНА ДОТАЦІЯ БДЖОЛЯРАМ !

Мінекономіки на форумі «Розвиток галузі бджільництва. Взаємодія: пасічник — аграрій — влада» представило бджолярам урядову програму підтримки галузі на 2020 рік, яка, зокрема передбачає надання дотації у розмірі 200 грн на одну бджолосім'ю.

Бджільництво України: стан, проблеми, шляхи розв'язання

"Кабінетом міністрів України внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції. Відповідно, у 2020 році буде профінансовано спеціальну бюджетну дотацію за бджолосім’ї", - зазначив Сергій Глущенко - заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Дотація надаватиметься на безповоротній основі фізичним особам та суб’єктам господарювання, які є власниками бджолосімей, за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю. Якщо бджолосімей понад 300, максимальний розмір дотації становить 60 тис. гривень одному отримувачу.

У міністерстві пояснили, що для отримання дотації за бджолосім’ї фізичній особі необхідно зареєструвати пасіку в органах місцевого самоврядування та звернутись до управління Держпродспоживслужби для отримання ветеринарного паспорта пасіки та зареєструватись у Державному реєстрі потужностей як оператор ринку та відкрити рахунок у будь-якій установі банку.

Далі слід подати до органів місцевого самоврядування копії паспорта фізичної особи, паспорта пасіки, рішення про держреєстрацію потужності, довідки про відкриття рахунку та довідку, видану органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (для надання довідки проводиться обстеження пасіки та складається відповідний акт).

20 травня 2020 року Кабінет міністрів України ухвалив постанову №395 «Про внесення змін до постанови КМУ від 07.02.2018 року №107». Відповідно до п. 7 цього документа, у 2020 році буде профінансовано спеціальну бюджетну дотацію за бджолосім’ї.