Малинська районна державна адміністрація

офіційний веб-сайт

УВАГА! ВНЕСЕНО ЗМІНИ ДО ДЕЯКИХ ПОСТАНОВ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ У СФЕРІ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ РЕЧОВИХ ПРАВ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО ТА ЇХ ОБТЯЖЕНЬ

  Увага! Зміни у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме ...

 У зв’язку із офіційним опублікуванням в газеті «Урядовий кур’єр» №101 від 29 травня 2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 13 травня 2020 року № 399  «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України у сфері державної реєстрації».

  Відповідною постановою внесені зміни, зокрема, в Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затверджений постановою КМУ від 25.12.2015 року № 1127.

     Отже, що змінилося  в Порядку державної реєстрації :

 • Взяття на облік безхазяйного нерухомого майна буде проводитись       у день прийняття відповідної заяви.
 • Заява власника об’єкта нерухомого майна про заборону вчинення реєстраційних дій щодо власного майна не підлягатиме реєстрації у випадках, коли державним реєстратором не встановлено особу заявника або не встановлено належність об’єкта нерухомого майна на праві власності.
 • У разі відсутності відомостей ДЗК про земельну ділянку, заява щодо цієї земельної ділянки реєстратором не формується та не реєструється.
 • За бажанням заявника у заяві може зазначатися його абонентський номер мобільного телефону.
 • Доповнено перелік суб’єктів, яких державний реєстратор повинен повідомляти у разі звернення іншого заявника щодо того самого майна, а саме: користувачем та обтяжувачем, у разі наявності інформації про абонентський номер мобільного телефону та/або адреси електронної пошти.
 • Передбачено відкриття розділу ДРРП на земельну ділянку у разі реєстрації речових прав, похідних від права власності, обтяжень речових прав на земельну ділянку на підставі відомостей ДЗК про право власності на цю земельну ділянку, перенесених з державного реєстру земель.
 • Помічник нотаріуса може приймати і видавати документи у разі проведення державної реєстрації нотаріусом.
 • Під час державної реєстрації права власності на новозбудований об’єкт нерухомого майна, збудований на земельній ділянці, право власності на яку зареєстровано в ДРРП, державний реєстратор отримує відомості з ДЗК з метою встановлення місця розташування земельної ділянки, для подальшого відображення таких відомостей, як адреса об’єкта нерухомого майна.
 • Передбачена державна реєстрація права власності, у результаті реконструкції такого об’єкта нерухомого майна.
 • При реєстрації права власності на квартири, житлові або нежитлові приміщення тощо, які утворилися в результаті поділу або об’єднання таких об’єктів, заявнику також потрібно надати документ, що підтверджує присвоєння об’єкту нерухомого майна адреси.
 • Для державної реєстрації права власності на самочинно збудоване нерухоме майно, право власності на яке визнається на підставі рішення суду також подаються документи , необхідні для державної власності на новозбудований та реконструйований об’єкт.
 • Для державної реєстрації права власності на об’єкт незавершеного будівництва, у тому числі, що підлягає приватизації, замість технічного паспорта подається документ, що містить опис об’єкта незавершеного будівництва за результатами технічної інвентаризації такого об’єкта.

      Окрім того, згідно з внесеними змінами, рішення компетентного органу про переведення дачних і садових будинків у житлові без внесення відповідних змін до Реєстру, вважатиметься достатньою підставою для використання цих будинків, як житла, у тому числі для реєстрації місця проживання.