Голова Малинської райдержадміністрації взяв участь в онлайн -нараді

Соціальна робота з сім'ями, які опинились в складних життєвих ...

04 червня 2020 року Голова Малинської районної державної адміністрації Сергій Кириченко взяв участь у проведенні онлайн-наради «Забезпечення прав та найкращих інтересів дітей Житомирської області» за участю  Віталія Бунечка   – Голови Житомирської облдержадміністрації,  Миколи Кулеби – Уповноваженого Президента України з прав дитини, Шигонської Наталії - координатора БФ «LUMOS» в Житомирській області та інші.

В ході проведення наради обговорено питання щодо взаємодії працівників освітньої, соціальної та медичної галузей щодо моніторингу дітей із сімей, які опинились у складних життєвих обставинах; щодо виконання заходів Регіонального плану реформування системи інституційного догляду і виховання дітей у Житомирській області на 2019-2026 роки у 2020 році; щодо реалізації права дітей на сімейне виховання та щодо підтримки Фонду LUMOS в реалізації реформи системи інституційного догляду та виховання дітей в Житомирській області.

В Малинському районі створено інклюзивно-ресурсний центр, який надає психолого - педагогічну   допомогу дітям кризових категорій, які повернулися з інтернатних закладів у сім’ї батьків. Зокрема, в березні 2020 року  через епідемічну ситуацію яка сталася в Україні, в села району, вимушено, з інтернатних закладів області повернулося 37 дітей. Під час наради Віра Рогова наголосила  на пріорітетності розвитку сімейних форм виховання та усиновлення. На даний час в районі налічується 3 прийомні сім’ї, в яких влаштовано 7 дітей-сиріт та 47 – під опікою/піклуванням. Відсоток влаштування в сімейні форми становить 94%, що на 1% більше загальнообласного показника. На обліку дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, служби у справах дітей відділу освіти райдержадміністрації перебуває 74 дітей.

Микола Кулеба також наголосив на тому, що у всіх громадах мають бути соціальні фахівці. Аналізуючи вищезазначене,  район має гарні напрацювання. Спільними зусиллями  продовжуємо  роботу з даних напрямків.