Володимир Федоренко взяв участь у презентації проєкту “Бортництво Полісся”

Сьогодні, 30 червня, у Києві відбулася онлайн-пресконференція – презентація проєкту “Бортництво Полісся: архаїчна традиція в сучасному вимірі”, який проводиться за ініціативи Вишгородського історико-культурного заповідника, за підтримки Українського культурного фонду, сприяння управління культури, національностей та релігій Київської ОДА.

У пресконференції взяв участь перший заступник голови Житомирської ОДА Володимир Федоренко, а також у режимі онлайн долучився заступник голови ОДА Віктор Градівський.

Проєкт об’єднує три регіони України, багаті на традиції бортництва та бджолярства, – Київську, Житомирську та Рівненську області.

Основна мета проєкту – презентація та популяризація бортництва як елементу нематеріальної культурної спадщини України, синтез інформації, пов’язаної із цим промислом, та візуалізація у ЗD-форматі предметів музейних зібрань із трьох регіонів України.

За результатами реалізації проєкту передбачається розробка та запуск вебсайту «Віртуальний музей бортництва», а також створення інтерактивних просвітницьких матеріалів. “Віртуальний музей дасть можливість популяризувати те, що передавалося від покоління до покоління, та безумовно є нашим спадком. Дякую за підтримку цього проєкту. Впевнений, що це ще більше надихатиме нас на нові успіхи у цьому напрямку”, — сказава Володимир Федоренко.

Під час заходу також обговорили питання створення мобільного додатку разом із запуском вебсайту “Віртуальний музей бортництва”, проведення фестивалю бортництва, тематичної фотовиставки тощо. “Ми щиро раді, що Житомирська область буде долучена до цього проєкту. Для нас бортництво це не просто вид діяльності, а зв’язок із нашим історичним минулим і нашими традиціями. Тому ми всіляко будемо підтримувати розвиток цього проєкту на Житомирщині”, — додав Віктор Градівський.

Довідково. Бортництво – старовинна форма бджільництва, архаїчний промисел, перші письмові згадки про який сягають Хст.

Історичне значення проєкту полягає в тому, що на сьогодняшній день на території України ще зберегася незначна кількість осередків реліктового промислу бортництва.