Малинська районна державна адміністрація

офіційний веб-сайт

Малинська OДПІ інформує

Як оскаржити рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН

Малинська об’єднана державна податкова інспекція повідомляє, що відповідно до п. 56.23 ст. 56 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) оскарження рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) здійснюється у порядку, визначеному ст. 56 ПКУ з урахуванням таких особливостей:

Детальніше...

Право на податкову знижку за наслідками 2016 року можна використати до кінця поточного року

Малинська об’єднана державна податкова інспекція повідомляє, що для реалізації права на податкову знижку за 2016 рік платнику податку необхідно заповнити та подати до податкової інспекції за своєю податковою адресою (місцем проживання фізичної особи) податкову декларацію про майновий стан і доходи до кінця 2017 року.

Детальніше...

Чи можна торгувати алкоголем через Інтернет

Малинська об’єднана державна податкова інспекція повідомляє, що оскільки торгівля алкогольними напоями повинна здійснюватися відповідно до Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою КМУ від 30.07.1996 р. № 854, які передбачають наявність відповідних торговельних і складських приміщень для здійснення реалізації цих виробів, суб’єкт господарської діяльності не має права торгувати алкогольними напоями через інтернет-магазин відповідно до листа ДФС України № 20887/6/99-99-22-07-03-15 від 01.10.2015р.

Затверджено нову форму податкової декларації екологічного податку

Малинська об’єднана державна податкова інспекція інформує, що дана декларація подається підприємствами, під час провадження діяльності яких здійснюються:

- викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;

- скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти;

- розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання);

- утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);

- тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

Форма Податкової декларації екологічного податку затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 року №715.

Нагадаємо, що відповідно до ст.250 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

Платники податку складають податкові декларації за затвердженою формою, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.

Дані в паспорті замість картки – в будь-якому органі Державної фіскальної служби

Малинська об’єднана державна податкова інспекція повідомляє, що відповідно до пункту 70.10 статті 70 Податкового кодексу України контролюючим органом на прохання фізичної особи - платника податків до паспорту можуть бути внесені (сьома, восьма або дев'ята сторінки) дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру.

Підтвердженням достовірності реєстраційного номераоблікової картки платника податків є документ, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі, або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків,внесені будь-яким органом ДФС до паспорта громадянина України за формою встановленою Положенням про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків.

Із якої дати нараховувати ЄСВ у розмірі 8,41% на зарплату працюючому інваліду

Фахівці Малинської об’єднаної державної податкової інспекції повідомляють, що нарахування ЄСВ у розмірі 8,41% на зарплату працюючому інваліду здійснюється в період із дати встановлення групи інвалідності, але не раніше одержання роботодавцем завіреної копії довідки з акту огляду в МСЕК, і до дати скасування інвалідності на підставі рішення такої комісії. Водночас до дати одержання завіреної копії зазначеної довідки та після дати скасування інвалідності роботодавець нараховує єдиний внесок у розмірі від 36,76% до 49,7% відповідно до класу професійного ризику виробництва.

За якою формою звітують фізособи-єдинники у ІІІ кварталі 2015 року

Фахівці Малинської об’єднаної державної податкової інспекції повідомляють за якою формою подають декларацію платники єдиного податку групи 3 — фізичні особи, звітуючи за три квартали 2015 року. Так, у повідомленні зазначено:

• фізособи — платники єдиного податку групи 3 декларацію за три квартали 2015 року подають за «старою» формою, затвердженою наказом Мінфіну від 21.12.2011 р. № 1688;

Детальніше...

Понад 98 % митних декларацій оформлюються в електронному вигляді

Протягом вересня 2015 року в різних митних режимах оформлено:

-        в режимі імпорту: 1847 митних декларацій,

у т.ч. 7 митних декларацій в паперовому вигляді, 1840 митних декларацій в електронному вигляді. Відсоток електронних митних декларацій, від загальної кількості оформлених митних декларацій, становить 99,6 %;

-        в режимі експорту: 4515 митних декларацій, у т.ч. 124 митних декларацій  в паперовому вигляді, в електронному вигляді 4391 митних декларацій. Відсоток електронних митних декларацій , від загальної кількості оформлених митних декларацій, становить 97,3 %;

-        в режимі транзиту: 1267 митних декларацій, у т. ч. всі декларації в електронному вигляді;

-        попередніх митних декларацій: 543, у т. ч. всі в електронному вигляді.

Усього протягом вересня 2015 року Житомирською митницею ДФС оформлено 8172 митних декларацій. Кількість оформлених електронних митних декларацій протягом зазначеного періоду становить 8041. Відсоток електронного декларування в становить 98,4 %.

Єдинники групи 4 мають подати декларацію до 10 жовтня

Фахівці Малинської об’єднаної державної податкової інспекції повідомляють про подання декларації платника єдиного податку групи 4 на 2015 рік за формою, затвердженою наказом від 19.06.2015 р. № 578 відповідно до листа Державної фіскальної служби Україниі від 02.09.2015 р. № 32589/7/99-99-15-03-01-17.

Також запропоновано зазначеним вище платникам подати уточнюючі податкові декларації з фіксованого сільськогосподарського податку на 2015 рік (усіх декларацій, поданих у 2015 році) із заповненням розділу «нараховано до зменшення податкового зобов’язання», що унеможливить виникнення штучного податкового боргу й умовно нарахованих штрафних санкцій. Адже нині платниками єдиного податку групи 4 подано податкові декларації за формою, затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 р. № 864.

Житомирські митники попередили чергову спробу незаконного експорту лісоматеріалів

 У ході проведення операції «Рубіж», метою якої є виявлення та припинення правопорушень митного та податкового законодавства, фахівці управління аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням Житомирської митниці ДФС вдруге впродовж вересня виявили порушення митного законодавства при здійсненні експорту лісопродукції.

Детальніше...