Малинська районна державна адміністрація

офіційний веб-сайт

Малинська OДПІ інформує

Як оскаржити рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН

Малинська об’єднана державна податкова інспекція повідомляє, що відповідно до п. 56.23 ст. 56 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) оскарження рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) здійснюється у порядку, визначеному ст. 56 ПКУ з урахуванням таких особливостей:

Детальніше...

Чи можна торгувати алкоголем через Інтернет

Малинська об’єднана державна податкова інспекція повідомляє, що оскільки торгівля алкогольними напоями повинна здійснюватися відповідно до Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою КМУ від 30.07.1996 р. № 854, які передбачають наявність відповідних торговельних і складських приміщень для здійснення реалізації цих виробів, суб’єкт господарської діяльності не має права торгувати алкогольними напоями через інтернет-магазин відповідно до листа ДФС України № 20887/6/99-99-22-07-03-15 від 01.10.2015р.

Затверджено нову форму податкової декларації екологічного податку

Малинська об’єднана державна податкова інспекція інформує, що дана декларація подається підприємствами, під час провадження діяльності яких здійснюються:

- викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;

- скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти;

- розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання);

- утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);

- тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

Форма Податкової декларації екологічного податку затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 року №715.

Нагадаємо, що відповідно до ст.250 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

Платники податку складають податкові декларації за затвердженою формою, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.

Дані в паспорті замість картки – в будь-якому органі Державної фіскальної служби

Малинська об’єднана державна податкова інспекція повідомляє, що відповідно до пункту 70.10 статті 70 Податкового кодексу України контролюючим органом на прохання фізичної особи - платника податків до паспорту можуть бути внесені (сьома, восьма або дев'ята сторінки) дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру.

Підтвердженням достовірності реєстраційного номераоблікової картки платника податків є документ, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі, або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків,внесені будь-яким органом ДФС до паспорта громадянина України за формою встановленою Положенням про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків.

Із якої дати нараховувати ЄСВ у розмірі 8,41% на зарплату працюючому інваліду

Фахівці Малинської об’єднаної державної податкової інспекції повідомляють, що нарахування ЄСВ у розмірі 8,41% на зарплату працюючому інваліду здійснюється в період із дати встановлення групи інвалідності, але не раніше одержання роботодавцем завіреної копії довідки з акту огляду в МСЕК, і до дати скасування інвалідності на підставі рішення такої комісії. Водночас до дати одержання завіреної копії зазначеної довідки та після дати скасування інвалідності роботодавець нараховує єдиний внесок у розмірі від 36,76% до 49,7% відповідно до класу професійного ризику виробництва.

Із 1 жовтня податкові накладні треба реєструвати протягом 15 днів

Малинська об’єднана державна податкова інспекція нагадує, що штрафи, згідно з п. 1201.1 ПКУ, не застосовуються при порушенні строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, складених до 1 жовтня 2015 року (п. 35 підрозділу 2 р. XX ПКУ).

Відповідно, якщо платник ПДВ не встигає протягом 15 днів зареєструвати в ЄРПН податкові накладні (розрахунки коригування до них), які складені починаючи із 1 жовтня 2015 року і підлягають наданню покупцям — платникам ПДВ, то до нього застосовують штрафні санкції згідно з п. 1201.1 ПКУ.

При цьому розмір штрафів установлено у відсотках від суми ПДВ, зазначеної в податковій накладній (розрахунку коригування до неї).

Так, у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів штраф становить 10%, від 16 до 30 календарних днів — 20%, від 31 до 60 календарних днів — 30%, від 61 і більше календарних днів — 40%.

З 1 вересня 2015 року пенсії інвалідів війни не оподатковуються

Малинська об’єднана державна податкова інспекція нагадує, що з 01.09.2015 набрав чинності Закон України від 17 липня 2015 року № 653 – VІІІ, відповідно до якого пп. 164.2.19  Податкового кодексу доповнено абзацом другим такого змісту: „Положення цього підпункту не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.       

Враховуючи зазначене, з 01.09.2015 пенсії, які одержують інваліди війни з Пенсійного фонду України, не включаються до загального місячного (річного) оподаткованого доходу, тобто не оподатковуються.

НБУ знизив облікову ставку до 22%

Малинська об’єднана державна податкова інспекція повідомляє, що  Національний банк України понизив облікову ставку з 27% до 22%. Відповідне рішення було закріплене в постанові Правління Національного банку України «Про регулювання грошово-кредитного ринку» від 24.09.2015 р. № 627.

Нагадаємо: 27 серпня НБУ знизив облікову ставку із 30% до 27% (наказ від 27.08.2015 р. № 557).

Податкова соцпільга не застосовується до середнього заробітку мобілізованих

Малинська об’єднана державна податкова інспекція зазначила, що податкова соціальна пільга не може бути застосована до заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді грошового чи майнового (речового) забезпечення військовослужбовців, що виплачуються з бюджету.

Військова служба за призовом під час мобілізації на особливий період є одним із видів військової служби. А держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Таким чином, якщо мобілізований працівник отримує зарплату (середній заробіток) та одночасно грошове чи майнове (речове) забезпечення військовослужбовця, фізична особа – підприємець, як роботодавець під час нарахування зароплати такому працівнику не має право на застосування податкової соціальної пільги.

Підприємець-єдинник звільняється від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності у разі мобілізації

Малинська об’єднана державна податкова інспекція повідомляє, що фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку, які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час особливого періоду, визначеного Законом України від 21 жовтня 1993 року № 3543-ХІІ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», на весь період їх військової служби звільняються, зокрема, від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з єдиного податку відповідно до гл. 1 розд. XIV «Спеціальні податкові режими» ПКУ. Це передбачено п. 25 підрозд. 10 «Інші перехідні положення» розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями.

Підставою для такого звільнення є заява самозайнятої особи та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які подаються до контролюючого органу за місцем податкової реєстрації самозайнятої особи протягом 10 днів після її демобілізації.

Якщо демобілізована самозайнята особа перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації, на особливий період, заява і копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації).