Малинська районна державна адміністрація

офіційний веб-сайт

Цивільний захист

Основні правила безпечного поводження з газом

Майже в кожній квартирі встановлено газові плити, водонагрівачі, опалювальні печі чи котли. Щоб газ приносив  лише радість і тепло, кожний член сім'ї повинен знати і суворо дотриму­ватись правил безпечного користування газом, усвідомлювати на­слідки порушення цих правил.

Детальніше...

Відділ цивільного захисту населення РДА нагадує правила пожежної безпеки

При користуванні пічним опаленням, газовими та електронагрівальними приладами слід запам'ятати й виконувати правила пожежної безпеки:

- електронагрівальні прилади інша побутова техніка повинні вмикатися в електромережу тільки за допомогою справних штепсельних з'єднань та електророзеток заводського виготовлення;

- температура зовнішньої поверхні електроопалювальних приладів у найбільш нагрітому місці в нормальному режимі роботи не повинна перевищувати 85°С;

- відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів має становити не менше 0,25 м.

Детальніше...

Відділ з питань цивільного захисту райдержадміністрації попереджає

Вкрай шкідливі речовини для здоров’я - чадний газ, пил, окис азоту, важкі метали, діоксини - потрапляють у повітря разом з димом від горілого листя. У людей, які вдихають таке повітря, знижується імунітет, посилюються хронічні і серцево-судинні захворювання.

Детальніше...

Питання цивільного захисту населення обговорили у Новоград-Волинському

Час диктує реальне та дієве реагування на надзвичайні ситуації, яких на жаль з кожним роком не меншає. Бути готовими до будь-яких нештатних ситуацій і захистити населення – основне завдання цивільного захисту.

27 вересня 2017 року в м. Новоград – Волинський відбувся семінар – нарада на тему: «Організація роботи з питань цивільного захисту в мирний час та в особливий період в райдержадміністраціях, об’єднаних територіальних громадах», в якому взяла участь головний спеціаліст відділу з питань цивільного захисту Малинської райдержадміністрації Олена Мороз. поновили знання і вдячні за організацію семінару.

Районна комісія з питань ТЕБ та НС розглянула важливі питання

    31 липня 2017 року в Малій залі райдержадміністрації відбулась районна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На порядок денний комісії було винесено три питання, а саме:

- про стан протипожежного захисту та готовність об’єктів освіти до нового навчального 2017/2018 року;

- про безпечну експлуатацію котелень в дошкільних та загальноосвітніх закладах району;

- про порушення охоронних зон газових мереж та їх забудови, забезпечення сталого функціонування об’єктів газотранспортної системи, технічний стан внутрішньо будинкових систем газопостачання, газовикористовуючих агрегатів і установок, газових приладів житлових будинків, ветиляційних та димових каналів.

По кожному питанню комісією були заслухані керівники служб та організацій району і прийняті відповідні рішення.

Спалювання стерні – непоправна шкода довкіллю

На сьогоднішній день гостро стоїть питання виникнення пожеж, що виникають внаслідок спалювання сухої природної рослинності, стерні, соломи, післязбиральних залишків та сміття.

Деякі сільгосппідприємства, незважаючи на заборони, щороку із завидною постійністю спалюють на полях стерню або солому після збирання врожаю. І мало хто замислюється про те, що безконтрольне випалювання стерні може призвести до пожежі на сусідніх полях або в лісосмугах, вогонь може перекинутися на розташовані поруч житлові і господарські будівлі, сади.

Детальніше...

Правила поведінки на воді

Найбільш приємний і корисний відпочинок влітку — відпочинок на воді.

Однак, перебуваючи на водних об’єктах, завжди треба пам’ятати про безпеку. Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу тому, потрапив на воді у біду.

Загальні правила поведінки на воді:

Детальніше...

До відома власників маломірних (малих) суден

Відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 24 квітня 2017 року №137 «Про відкриття і закриття навігації маломірних (малих) суден на водних об’єктах області у 2017 році» відкрито навігацію з 15 травня до 30 листопада 2017 року. Згідно вищевказаного розпорядження заборонено користуватись маломірними суднами, які не зареєстровані і не пройшли щорічний технічний огляд, не мають суднових документів нового зразка, нанесених на бортах човнів реєстраційних номерів, а також заборонено плавати на них у нічний час.

Комісія ТЕБ та НС провела чергове засідання

   31 березня 2017 року на порядок денний  засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій винесено  питання:  

-  про створення та роботу підрозділів місцевої і формувань добровільної пожежної охорони;

- про порушення охоронних зон інженерних мереж об’єктів енергопостачання, приведення до відповідної категорійності електропостачання струмоприймачів, які забезпечують життєдіяльність населених пунктів, функціонування закладів охорони здоров’я, інших об'єктів соціальної сфери.

   Розглянувши ці питання, комісія рекомендувала виконкомам сільських селищних рад спільно з Малинським МРВ УДСНС України активізувати роботу щодо створення на території громад району підрозділів місцевої пожежної охорони.

  Стосовно охоронних зон інженерних мереж об’єктів енергопостачання,  рішенням комісії рекомендовано Малинському РЕМ ПАТ «ЕК «Житомиробленерго» спільно з ДП «Малинський лісгосп АПК», ДП «Малинське лісове господарство», виконкомами сільських, селищних рад продовжити виконання заходів щодо забезпечення належного стану охоронних зон повітряних ліній електропередач, ділянки яких проходять лісовими масивами.